Що потрібно знати про електричні теплі підлоги

2023-12-28
175

Принцип дії електричних теплих підлог ґрунтується на тому факті, що коли провідником проходить струм, дріт розігрівається. Таким чином частина електричної енергії переходить у теплову і розсіюється. Ефективність обігріву залежить від особливостей приміщення і використовуваної технології.

Види електричних теплих підлог

За способом виконання теплі підлоги діляться на три категорії:

  1. Нагрівальний мат являє собою основу у вигляді сітки, де закріплений кабель, по якому проходить струм. Цей варіант зручний тим, що для установки достатньо нарізати мат і укласти його на підлогу. Тут передбачено правильне розташування кабелю, яке є оптимальним для прогріву. Нагрівальний мат має відносно невелику товщину. Його можна встановити у цементній стяжці або безпосередньо в шарі плиткового клею. Останній варіант зручний тоді, коли забезпечується прогрів під підлогою, зробленою з плитки.
  2. Прогрівальний кабель може бути одножильним або двожильним. По ньому пропускається струм, який прогріває підлогу. Під час роботи з кабелем потрібно правильно зробити розкладку, забезпечуючи бажану ефективність прогрівання. В одножильного кабелю обидва кінці мають бути приєднані до електромережі. Прокладка повинна забезпечити їх розташування таким чином, щоб вони виходили поруч. У двожильного кабелю такої проблеми немає. Його другий кінець може перебувати на тій ділянці підлоги, де це зручно власнику. Цей спосіб вигідний тим, що конфігурація укладання кабелю може бути пристосована практично до будь-якого приміщення.
  3. Інфрачервоні підлоги являють собою тонку плівку з нанесеним на неї вуглецевим провідним шаром. Він може бути суцільним або зробленим у вигляді смуг. Нагрівальний ефект заснований на дії інфрачервоного випромінювання. Воно прогріває предмети, а від них стає теплішим повітря. Перевагами цього варіанту є відносно невисока вартість, простота укладання і швидкий прогрів приміщення.

Існують також різновиди теплих підлог з особливими властивостями. Як приклад можна навести саморегульовані кабельні підлоги. Їхньою основною відмінністю є використання напівпровідника. Жили, зроблені з такого матеріалу, залежно від температури змінюють свій опір, а значить, і силу струму. Це позначається на силі прогріву. Таким чином регулювання роботи кабелю здійснюється в автоматичному режимі залежно від температури навколишнього повітря.

Today visits: 86